• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zdobyli doświadczenie

Email Drukuj PDF

Podsumowaniem aktywnej rundy jesiennej dla leszczyńskich rugbystów był XI turniej PLR7 we Wrocławiu. Owal trafił do bardzo silnej grupy razem z wicemistrzami Polski U-23 Posnanią Poznań i Akademickimi Mistrzami Polski AZS AWF Katowice.

W pierwszym meczu słabą postawę leszczynian i serię błędów wykorzystali akademicy pewnie zwyciężając 50-0. O meczu nie można powiedzieć w zasadzie nic ciekawego poza tym, żeby była to osra i dotkliwa podbudka dla naszych zawodników. Na początku drugiej połowy urazu nabawił się skrzydłowy leszczyńskiej drużyny, który nie wystąpił juz do końca turnieju. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Wnioski z gry Leszna zostały bardzo szybko i stanowczo omówione przez zawodników i drużyna natychmiast przystąpiła do przygotowań do kolejnego meczu z Posnanią Poznań. Tu również obyło się bez niespodzianki i Lesznianie ulegli kolegom z Poznania 36-14 (19-7). Był to jednak zupełnie inny mecz w wykonaniu Owala, który pokazał, że nie powiedzieli oni ostatniego słowa w rozgrywkach PLR7. Ostatecznie rugbyści z leszna zajęli ostatnie miejsce w grupie i przyszło im się zmierzyć w meczu o IX miejsce z drużyną Dragons Żmigród. Do tego meczu owalni przystąpili bardzo zmotywowani i żądni zwycięstwa. Rozpoczeli oni od przyłożenia i podwyższenia obejmując prowadzenie 7-0. Niestety potem nastąpił lepszy okres gry dla Smoków, którzy bezlitośnie wykorzystywali kolejne błędy przeciwników. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7-12. Druga połowa to kolejne pasmo błędów Leszna i kolejne punkty dla Żmigrodu. Dopiero w końcówce meczu Owal podjął walkę zdobywając ostatnie swoje punkty tej jesieni i ustalając wynik spotkania na 12-24. Niestety pierwszy raz tej jesieni i w zasadzie pierwszy raz w historii udziału w PLR7 Klub Rugby Owal Leszno zajął ostatnie miejsce w turnieju. Podkreślić należy fakt, że dysponowali oni jednym z najmłodszych składów. Udział w turnieju wzięło 14 zawodników, z których każdy wystąpił i zebrał cenne doświadczenia, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Klub Rugby Owal Leszno wystąpił w nowych strojach ufundowanych przez Wyższą Szkołę Humanistyczną w Lesznie. Za okazane wsparcie serdecznie dziękują.

o VII m Kaskada - Lubin 33-0 (21-0)
o V m V - IV Zduńska Wola - GRC 12-28 (7-14)

MVP turnieju Damian Zając Biało Czarni Nowy Sącz

Czerwona kartka - wulgarna obraza Sędziego na boisku - Tomasz Kwast AZS AWF Katowice

Sędziowie turnieju: Bedyński Hubert, Jakub Szczepański

Posnania - AZS AWF  15-14 (5-7)