Rugby w Lesznie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Szkolenie dla nauczycieli WF

Email Drukuj PDF

W dniu 29 marca 2012 roku odbyło się szkolenie dla nauczycieli nauczania wychowania fizycznego pt. "Rugby - to takie proste! Wykorzystanie elementów rugby w zajęciach wychowania fizycznego". Organizatorem szkolenia był Klub Ruby "OWAL" Leszno oraz Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie, a prowadzącym szkolenie - Krajowy Oficer Rozwoju PZR - Tomasz Kapustka. W zajęciach uczestniczyło 16 nauczycieli z leszczyńskich szkół.

Szkolenie rozpoczęło się o godz. 12.00 w sali Wyższej Szkoły Humanistycznej prezentacją multimedialną. T. Kapustka przedstawił hisotrię powstania rugby, przybliżył ogólnie zasady i przepisy gry. Później omówił zagadnienia związane z TAG Rugby i Touch Rugby jako propozycje do wprowadzenia w szkole.

IMG035

   IMG036

Po części teoretycznej nastąpiła krótka przerwa na kawę i ciastko by później przejść na salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 10. Tam, od godz. 14.00,  odbyła się część praktyczna. Obecni nauczyciele poznali zabawy oswajające z piłką do rugby, poznali podstawy techniki indiwidualnej oraz zapoznali się z grą "Touch rugby". Nauczyciele aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Na zakończenie prowadzący szkolenie przekazał 2 piłki do rugby, a nauczyciele wybrali miedzy sobą, które szkoły je otrzymają.

IMG038   IMG040

Miejmy nadzieję, że nauczyciele spróbują wprowadzić i urozmaicić swoje zajęcia "wuefu" o zaproponowane na szkoleniu elementy rugby. Klub ze swojej strony służy pomocą nauczycielom i szkołomi. Kolejnym celem jest organizacja warsztatów II-stopnia czyli pogłębienie wiedzy i przeprowadzenie zajęć z uczniami oraz stworzenie rozgrywk międzyszkolnych w TAG RUGBY!

IMG041  IMG044

foto: archiwum

Poprawiony: poniedziałek, 02 kwietnia 2012 10:06  

Rekrutacja

Rugby_TAG_nabr


rekrutacja

Tabela PLR7 sezon 2012/2013


tabela1


Wspieraja nas

logo_start

LOB

logo_WSH

Media

logotyp_1000


Gadu-Gadu

Mój numer: 1133254
Status:

OWAL Leszno

Facebook

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości