• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Posnania najlepsza, Owal siódmy

Email Drukuj PDF

plr7  W rozegranym Turnieju Polskiej Ligi Rugby 7 w Wilkowicach najlepszą drużyną okazała się ekipa z Posnania. W bardzo emocjonującym i zaciętym finale pokonała KS Rugby Wrocław 14:12 (7:5). Gospodarze turnieju - OWAL Leszno - zajął 7 miejsce pokonując w walce finałowej Dragon's Żmigród 28:5 (14:0).

Gospodarze turnieju czyli OWAL Leszno mimo, że liczyli aby sprawić małą niespodziankę, nie zawiedli oczekiwań swoich fanów i w meczu "przyjaźni" pewnie pokonali Dragon's Żmigród w walce o VII miejsce. Zgodnie z przewidywaniami do półfinałów awansowały drużyny Posnani Poznań i KS Rugby Wrocław jako niepokonani zwycięzcy swoich grup. Przeciwnikami ich byli byli odpowiednio Tytan Gniezno i Kaskada Szczecin. W finale o I miejsce, po zaciętej walce, lepsi okazali się rugbyści z Poznania, pokonując KS Rugby Wrocław 14:12.

01

02

11  10

Po zmaganiach sportowych nastąpiła uroczystość wręczenia pucharów dla pierwszych trzech drużyn oraz nagród rzeczowych i upominków dla wszystkich 8 drużyn. Najlepszym zawodnikem turnieju został Michał Wrona gracz z Poznania, który otrzymał pamiątkową tabliczkę i upominek. Później zawodnicy drużyn wspólnie ucztowali przy grillu a następnie zadowoleni z turnieju udali się do swoich miejscowości.

1/2 finału
13.15 A1 - B2 Posnania- Tytan 52:0 (26:0)
13.30 A2 - B1 Kaskada- KSRW 5:21 (0:14)

finały
14.00 o VII m A4 - B4 Dragon’s- Owal 5:28 (0:14)
14.20 o V m A3 - B3 Sparta- GRC 14:10 (7:0)
14.40 o III m Tytan- Kaskada 31:0 (17:0)

8. Dragon’s Żmigród 1 pkt

Zawody sędziowali: Dariusz Krause (Głogów), Jakub Szczepański (Poznań), Tomasz Kapustka (Poznań)
Przygotował: Tomasz Kapustka, komisarz turnieju
Poprawiony: wtorek, 08 maja 2012 07:55