• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

OWAL w Zielonej Górze

Email Drukuj PDF

plr7  W turnieju PLR 7 w Zielonej Górze, który odbył się 20.05.2012 drużyna OWAL-a Leszno zajęła ostatnie 8 miejsce. Mimo, nie najlepszego wyniku zawodnicy pokazali wolę walki a na pewno w pamięci zostanie im mecz z Tytanem Gniezno gdzie po słabej pierwszej połowie (przegrana 19:0) pokazali kawał dobrego rugby przegrywając ostatecznie jednym przyłożeniem 31:26.

W turnieju wystąpiło 8 druzyn podzielonych na dwie grupy. Nasi zawodnicy rywalizowali w grupie z Tytanem Gniezno, Kaskadą Szczecin i gospodarzami AZS Zielona Góra. Wszystkie mezcze w grupie przegraliśmy dlatego w finałach wystąpiliśmy w meczu o 7 miejsce. Po raz kolejny w tym sezonie OWAL zagrał z Dragon's Żmigród. Niestety, drugi raz z rzędu, zawodnicy nasi przegrali z "sąsiadami zza miedzy" 22:5 i ostatecznie zajęli 8 miejsce i zdobyli tylko 1pkt. do klasyfikacji ogólnej PLR7.

Oto kilka słów grającego trenera Pawła Koniecznego:

Kaskada:Owal 38:0 - w zasadzie zadecydowała słaba gra w obronie. Pozytyw taki, że momentami gra piłka wyglądała dobrze... Zawsze brakowało tego ostatniego ruchu na skrzydle.

Tytan:Owal 31:26 - po słabym początku (19:0) w drugiej połowie pokazaliśmy klase. O wiele lepsza gra w obronie i młynie i dobre wykorzystanie skrzydłowych zaowocowało punktami. Kilka osób z innych drużyn gratulowała mi gry w tym meczu i była pod wrażeniem - to buduje i cieszy :) Gdybyśmy lepiej zagrali w obronie to meczy spokojnie do wygrania.

Zielona:Owal 18:0 - mecz bez historii. Pierwsza połowa tradycyjnie bez obrony. W drugiej bardziej wyrównana walka, ale niestety bez punktów.

Żmigród:Owal 22:5 - Zmęczenie i tradycyjne spanie w pierwszej połowie. W drugiej już bardziej wyrównane i na końcu przyłożenie po pięknej asyście ;) okupionej drobnym urazem ;)

Poniżej oficjalny komunikat z turnieju:

XXVI Turniej PLR 7 odbył się w niedzielę 20 maja w Zielonej Górze na stadionie AZS przy ulicy Wyspiańskiego 58.