Rugby w Lesznie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Get Into Rugby w SP4

Email Drukuj PDF

Mamy zaszczyt poinformować, że 17.12.2012 r. odbyły się pierwsze zajęcia z Rugby Tag dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4. Zajęcia były pierwszymi z cyklu projektu rozpoczętego w tym roku przez International Rugby Board pod nazwą "Get into Rugby" (http://irbgetintorugby.com/). Program ten ma celu popularyzację rugby na świecie, m.in. w Polsce. Zajęcia poprowadził Krajowy Oficer Rozwoju Polskiego Związku Rugby Pan Tomasz Kapustka.

Zajęcia rozpoczęto od kilku prostych zabaw z piłką, żeby oswoić dzieci z podawaniem "jaja" i sposobem poruszania się na boisku. Następnie stopniowo przechodzono do tego co w rugby najważniejsze czyli podawania do tyłu. Końcowym akcentem zajęć był mecz w rugby tag. Klub Rugby Owal Leszno pragnie serdecznie podziękować Pani Sylwii Łukaszyk za umożliwienie przeprowadzenia zajęć.

z1    z3z2

Mamy nadzieję, że ta dyscyplina sportu drużynowego znajdzie uznanie w oczach innych nauczycieli szkół naszego regionu i już niebawem uda się przeprowadzić kolejne zajęcia. Zachęcamy do kontaktu i współpracy. Rugby Tag to bezkontaktowa odmiana tego sportu przeznaczona głównie dla najmłodszych. Zawodnicy mają przypięte do boków tzw. tagi (kolorowe paski). Przeciwnicy poprzez zerwania jedengo z tych pasków zmuszają zawodnika do podania, a w przypadku zerwania obu tagów przejmują piłkę.

z4

Poprawiony: sobota, 16 lutego 2013 13:28  

Rekrutacja

Rugby_TAG_nabr


rekrutacja

Tabela PLR7 sezon 2012/2013


tabela1


Wspieraja nas

logo_start

LOB

logo_WSH

Media

logotyp_1000


Gadu-Gadu

Mój numer: 1133254
Status:

OWAL Leszno

Facebook

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości