• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Turniej PLR7 w Lesznie

Email Drukuj PDF

plr7  W dniu 27.04.2013 roku na boisku w Wilkowicach odbył się, po raz drugi organizowany przez Klub Rugby "OWAL" Leszno, turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Udział wzięło 8 drużyn z całego kraju. Gospodarze w grupie A znaleźli się z drużynami z Gniezna, Bolesławca i Wolsztyna.

Gospodarze Owal Leszno, rozpoczął magania od meczu z Tytanem Gniezno. Rozpoczeli zmagania zbyt spięci gdyż po pierwszej połowie przegrywali 26:0. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza, zawodnicy bardziej się rozluźnili i gra wyrównała się. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:0 dla tytana Gniezno.

W drugim meczu leszczyńska drużyna wyszła skoncentrowana i toczyła w 1. połowie bardzo wyrównany bój z faworytem grupy a także jednym z faworytów do zwycięstwa w turnieju - Husarem Boleslaiwec. Do przerwy 12:0 dla Husara. W drugiej odsłonie bardziej doświadczona drużyna z Boleslawca zdobywa kolejne przyłożenia i wygrywa mecz 33:0.

W ostatnim pojedynku grupiwym Owal mierzy się z debiutantem w rozgrywkach - Lokomotywa Wolsztyn. Leszczynianie pierwsi zdobywają przyłożenie oraz podwyższenie i po 1. połowie prowadzą 7:0. Jednak w drugiejn połowie po prostych błędach tracą punkty (2 x przyłożenie i jedno podwyzszenie). 15 minut przerwy pomiedzy meczem z Bolesławcem a Wolsztynem nie wystarczyło do pełnej regeneracji sił gdyż w końcówce spotkania brakowało tych sił aby dogonić wynik i ostatecznie Owal przegrywa z debiutantem 7:12.

W grupie zajmuje 4 miejsce i w finale o VII miejsce zmierzył się z druzyną Dragon's Żmigród.

W meczu o VII miejsce Owal prowadzi do przerwy 5:0. Po zmianie stron podwyższają wynik zdobywając kolejne dwa przyłożenia i jedno podwyższenie. "Smoki" ze Żmigrodu w końcówce zdobywaja honorowe punkty (5 pkt. z przyłożenia i 2 pkt. z podwyższenia) i mecz kończy się wynikiem 17:7 dla gospodarzy turnieju.

W meczu o I miejsce zagrały drużyny z Bełchatowa i Bolesławca. Początek meczu zapowiadał wyrównaną walkę szczególnie dobrą grę w obronie zarówno jednej jak i drugiej ekipy. Po niebezpiecznym zagraniu (wysoka szarża) jednego zawodnika z Bełchatowa a w konsekencji otrzymaniu żółtej kartki Obeliks Bełchatów grał przez 2 minuty w osłabieniu. To wystarczyło aby Husar Bolesławiec zdobył przewagę i do przerwy prowadził 21:0. W drugiej odsłonie Husar kontrolował wynik spotkania zdobywając kolejne punkty tracąc tylko punkty z jednego przyłożenia i podwyższenia. Ostatecznie mecz wygrał Husar Bolesławiec.

Wszystkie drużyny otrzymały, ufundowane przez WSH Leszno, pamiątkowe puchary z tego turnieju.

O godz. 14 na bocznym boisku rozpoczął się mini turniej dla dzieci w rugby TAG (bezkontaktowa odmiana rugby). W turnieju brały udział dzieci z klas IV i VI; 4 zespoły z SP4 Leszno i jeden ze Żmigrodu (Dragon's Żmigród). Turniej rozegrano bez podziału na kategorie, w jednej grupie każdy z każdym. Nie miejsce w turnieju ale wspólna gra i zabawa była najważniejsza w tym turnieju. Wszystkie dzieci dzięki wsparciu firmy LOB S.A. i błyskawicznym wykonaniu i przychylności firmy EX's Sport otrzymały okolicznościowe koszulki z tego turnieju a także pamiątkowe medale od Starostwa Leszczyńskiego.

Po turnieju dla wszystkich zawodników, tych młodszych i tych starszych organizatorzy przygotowali poczęstunek.

Podziękowania należą się również KORONIE Wilkowice oraz firmą S.I. START Leszno i Sklepy "Krzyś" dzieki którym mógł zostać zorganizowany ten turniej.

Wyniki XI Turnieju PLR 7 - 27.04.2013r.

Grupa A: 1.Husar Bolesławiec,4.Owal Leszno,5.Tytan Gniezno,8.Lokomotywa Wolsztyn

Grupa B: 2.Miedziowi Lubin,3.KS Rugby Wrocław,6.Dragon's Żmigród,7.Obeliks Bełchatów