• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Udany turniej w Lesznie

Email Drukuj PDF

20150125 W niedzielę 25 stycznia odbył się w Lesznie IV Turniej Wielkopolskiej Ligi Rugby TAG. W tym turnieju rywalizowało 20 drużyn z Leszna, Poznania, Jarocina i Kalisza. W sumie gościliśmy ok. 130 zawodników w 3 kategoriach wiekowych (żak - rocznik 2002-2003; mini-żak - rocznik 2004-2005; mini-mini - rocznik 2006 i młodsi).

Impreza odbyła się na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Zaborowie. W turnieju w obydwu klasyfikowanych kategoriach (żak i mini-żak) zwyciężyła Sparta Jarocin. W najmłodszej kategorii 2 zespoły zagrały ze sobą 3 mecze bez rywalizacji punktowej. Leszczyński OWAL reprezentowały dwie drużyny w kategorii mini-żak, które zajęły 4 i 7 miejsce.
W zawodach wzięły również udział drużyny z naszych leszczyńskich szkół podstawowych. W debiutanckim występie drużyna SP4 zajęła 3 miejsce w kategorii żak, a SP1 - 5 miejsce w tej samej kategorii oraz 2 miejsce w mini-żak ulegając po dogrywce w meczu o 1. miejsce. Na 8 miejscu w kategorii żak zakończyła rywalizację drużyna SP7 Leszno.

foto_4     foto_pawlaczyk

- Po zwycięstwie w turnieju w Wolsztynie, tym razem musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Należy tu jednak pokreślić, że w naszej grze było wiele pozytywów, takich jak gra zespołowa i w pewnym stopniu realizowanie założeń taktycznych. Niestety gdzieś zabrakło koncentracji i półfinał, i mecz o 3 miejsce przegraliśmy w ostatnich sekundach po prowadzeniu w większej części meczu. Jestem jednak dumny i zadowolony z postawy zawodników i zaangażowania jakie włożyli w turniej. Teraz wracamy do ciężkiej pracy i szykujemy się na kolejny turniej – mówił trener KR Owal Leszno, Paweł Konieczny

Ponadto w zawodach wzięły również udział drużyny z leszczyńskich szkół podstawowych. W debiutanckim występie drużyna SP4 zajęła 3. miejsce w kategorii żak, a SP1 - 5. miejsce w tej samej kategorii oraz 2. miejsce w mini-żak, ulegając po dogrywce w meczu o 1. miejsce. Na 8. miejscu w kategorii żak zakończyła rywalizację drużyna SP7 Leszno.

Zawody były bardzo wyrównane i emocjonujące co dobrze wróży na przyszłość. Specjalne podziękowania należą się tym, którzy wsparli naszą inicjatywę finansowo czyli Urzędowi Miasta Leszna oraz leszczyńskim firmom LOB S.A. i S.I. START.