• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

ARKA Gdynia Mistrz! Mistrz! Mistrz!

Email Drukuj PDF

baner_malyRugbyści ARKI Gdynia zostali MISTRZEM POLSKI po pasjonującym finale z Budowlanymi Łódź. W Łodzi pokonali dotychczasowego mistrza oraz lidera po fazie zasadniczej rozgrywek, drużynę Budowlanych.

Gospodarze dobrze rozpoczeli mecz prowadząc po kilkunastu minutach 12-0. Później do głosu doszli zawodnicy gdyńskiej Arki, dobrze prowadzeni przez duet łączników Łukasza Szostka i Beka Tsiklauri. Na przerwę zawodnicy gości zchodzili z 1 pkt. przewagi. W drugiej połowie po udanych kontrach goście zdecydowanie prowadzili 34-17 i do końca meczu bez problemów utrzymywali prowadzenie. Po gwizgdu sędziego Michalika oznaczającego koniec meczu na tablicy widniał wynik 34-22 dla nowych Mistrzów z Gdyni.

W meczu o 3. miejsce Lechai Gdańsk nie dała szans Budowlanym z Lublina wygrywając 33-0, natomiast do Ekstraligi niespodziewanie, po rocznej banicji awansował, AZS AWF Warszawa. Mecz z siedlecką Pogonią miał bardzo dramatyczny rzebieg, gdyż żadko zdarza się aby do wyłonienia zwycięscy potrzeba było dogrywki i rzutów karnych.

Finał Ekstraligi:
Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź v RC Arka Gdynia 22-34 (12:13) (Grzegorz Michalik, Kacper Michałkiewicz, Wiesław Piotrowicz, techniczny - Miroslaw Szczepański; przedstawiciel Zarządu PZR - Grzegorz Borkowski)

Punkty dla Arki: Beka Tsiklauri 24 (2P, 4pd, 2K), Siergiej Garkawyj 5 (P), Sergio Kvernadze 5 (P)
Punkty dla Budowlanych: Kacper Ławski 5 (P), Grzegorz Dułka 5 (P), Władysław Grabowski 5 (P), Dominik Skwarciak 5 (P), Sebastian Łuczak 2 (pd)
Żółta kartka: Kazimierz Raszpunda (Arka)

Budowlani: Michał Królikowski, Kamil Bobryk, Paweł Grabski (65' Kamil Pepliński), Piotr Karpiński (78' Łukasz Sachrajda), Merab Gabunia, Michał Mirosz (74' Sebastian Stolarz), Władysław Grabowski (56' Dominik Skwarciak), Kacper Ławski, Łukasz Żórawski, Tomasz Stępień (41' Tomasz Grodecki), Dariusz Kaniowski (74' Konrad Szczepański), Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak (65' Bartłomiej Szczukocki), Krzysztof Hotowski, Tomasz Kozakiewicz.

Arka: Wojciech Ruszkiewicz (41' Kazimierz Raszpunda), Jacek Wojaczek (60' Daniel Bartkowiak), Marcin Wilczuk, Marek Skindel (65' Arkadiusz Zdunek), Paweł Nowak (71' Sebastian Głuszek), Rafał Kwiatkowski, Oleksander Łomakin (76' Dawid Kałduński), Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek (72' Stanisław Krieczun), Beka Tsiklauri, Donald Gargasson, Podolski, Gakrawyj, Mariusz Motyl (75' Marcin Malochwy), Sergio Kvernadze

mecz o 3 miejsce:
RC Lechia Gdańsk v K.S. Budowlani Lublin 33-0 (16:0) (Marcin Zeszutek, Hubert Bedyński, Grzegorz Szostek - przedstawiciel Zarządu PZR - Jan Kozłowski)

Punkty dla Lechii: David Chartier 18 (3pd, 4K), Mariusz Wilczuk 5 (P), Tomasz Rokicki 5 (P), Grzegorz Janiec 5 (P)

mecz o awans do Ekstraligi:
MKS Pogoń Siedlce - AZS AWF Warszawa 10:10 (7:0), dogrywka 10:10 (10:10), karne 1:3 /Tomasz Jarowicz, Miroslaw Janeczko, Dariusz Reks, przedstawiciel Zarządu PZR - Bogdan Pietrak/

Punkty dla AZS-AWF: Jarosław Zagozda 5 (P), Jacek Grygułło 5 (pd, K). Karne: Jacek Grygułło, Maciej Mańkowski, Michał Ździech.
Punkty dla Pogoni: Sebastian Smoliński 8 (P, K), Dawid Lorentowicz 2 (pd); Karny: Bartek Nasiłowski.
Żółte kartki: Bartek Nasiłowski, Norbert Kargol (Pogoń), Andrey Lizogub (AZS).

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2011 08:10