• Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Holandia pokonana

Email Drukuj PDF

baner_malyReprezentacja Polski został wiceliderem dywizji 1B po pokonaniu zespołu Holandii 32-18. Mecz odbył się na stadinie Hutnika w Krakowie, który zgromadził liczna widownię (ok. 3 500).W pierwszej połowie spotkania prowadzone z rozmachem akcje potwierdziły dominację naszych zawodników. Gdyby skuteczność gospodarzy była lepsza losy meczu mogłyby zostać rozstrzygnięte już w pierwszych 40 minutach spotkania.

W drugiej części gry, niespodziewanie goście zaatakowali i doprowadzili doszli na 2 punkty do gospodarzy. Mogli nawet wyjść na prowadzenie ale niecelny był kop na bramkę Polaków. W ostatnich minutach spotkania drużyna biało-czerwona odzyskała wigor i przeprowadziła dwie świetne akcje zapewniające jej bonusowe zwycięstwo.

Polska v Holandia 32-18 (17:0) /sędzia: Stefano Marrama (Włochy), komisarz FIRA-AER: Gilbert Juillet (Francja)/

Punkty dla Polski: David Chartier 12 (3pd, 2K), Dawid Popławski 5 (P), Kacper Ławski 5 (P), Krzysztof Hotowski 5 (P), Cedric Vaissiere 5 (P)
Punkty dla Holandii: Leon Koenen 8, Bart Viguurs 5, Bart-Jan Altink 5

Polska: Eric Piorkowski, Kamil Bobryk (Grzegorz Janiec), Jean Boutes ( Marcin Wilczuk), Michał Krużycki, Merab Gabunia (Tomasz Hebda), Paweł Najdek (Stanisław Niedźwiecki), Mateusz Bartoszek, Kacper Ławski, Cedric Vessiere (Łukasz Szostek), Dawid Popławski, Alexandre Beccuau, Tomasz Stępień (Rafał Szrejber), Wojciech Łukasiewicz, Krzysztof Hotowski (Konrad Jarosz), David Chartier.

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2011 07:30