Rugby w Lesznie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
O rugby

Taktyka gry w rugby 7

Email Drukuj PDF

Poniżej znajduje się odnośnik do ciekawej publikacji na temar rugby w odmianie siedmioosobowej. Artykuł ten znajduje się na stronie Szkoła Rugby prowadzonej przez Tomka Kapustkę do której odwiedzenia wszystkich zapraszam.

Oto link do wspomnianego artykułu o "siódemkach" - Taktyka gry w rugby 7. Opracowanie Petera Windera

Poprawiony: środa, 22 czerwca 2011 07:37
 

Rugby 7 czyli trochę teorii (cz.2)

Email Drukuj PDF

Kolejna część teorii o rugby siedmioosobowym.

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 06:14 Więcej…
 

Rugby 7 czyli trochę teorii (cz.1)

Email Drukuj PDF

Siódemki to odmiana gry w rugby, która także w Polsce czyni stałe postępy i staje się coraz bardziej popularna. W artykule tym przedstawione zostaną elementy charakteryzujące ten rodzaj rugby.

Poprawiony: piątek, 20 maja 2011 06:30 Więcej…
 

Dlaczego rugby

Email Drukuj PDF

Jestem zawodnikiem grupy Owal Leszno. Trenuję tam już około 2 lata.

Przez całe moje życie sport był moją nieodłączną częścią, uprawiałem wiele niekonwencjonalnych rodzaji aktywnego trybu życia, np: parkour, pływanie, koszykówka, siatkówka, football... Pewnego razu wraz z moją ekipą przyjaciół, natrafiliśmy na sportowym kanale telewizyjnym na mecz rugby. Zafascynowaliśmy się tą dyscypliną, bo wydawała nam się inna, całkiem interesująca. Postanowiliśmy jej posmakować. Na boisku popularnie nazywanym Konior, wraz z flakiem piłki od siatkówki stawialiśmy swoje pierwsze kroki. Nie wiedzieliśmy czy gramy zgodnie z zasadami, bo trudno byłoby przewertować 80 stron regulaminu, podczas jednego treningu, ale graliśmy bo to nas satysfakcjonowało. Śmiało można powiedzeć, że jesteśmy wielkimi szczęściażami.

Poprawiony: piątek, 17 czerwca 2011 06:14 Więcej…
 

HAKA dla każdego

Email Drukuj PDF

Dla wszystkich, którzy w wolnej chwili chcieliby nauczyć się HAKI  (All Blacks)  Uśmiech

Poprawiony: czwartek, 24 marca 2011 19:10 Więcej…
 

Puchar 6 Narodów

Email Drukuj PDF

 Już od początku lutego rusza po raz kolejny najstarszy turniej w światowym rugby - Puchar Sześciu Narodów. W pierwszym, w 1882 roku, rozegranym meczu na St. Helens Ground w Swansea Anglia pokonała Walię 26-0. W pierwszych latach uczestniczyły w nim cztery państwa: Anglia, Irlandia, Szkocja i Walia.

Poprawiony: czwartek, 27 stycznia 2011 13:31 Więcej…
 

Aktualizacja przepisów

Email Drukuj PDF

Z eksperymentalnej wersji przepisów, które IRB wprowadziło w poprzednim sezonie dwa z nich zostały odrzucone i powróciły do pierwotnej wersji.
Dotyczą one formacji autowej i maula.

Poprawiony: czwartek, 31 marca 2011 12:03 Więcej…
 

Zmiany w przepisach

Email Drukuj PDF

Od 1 sierpnia 2008 roku, zgodnie z postanowieniami władz światowego rugby, wprowadzono zmiany w przepisach które obowiazują we wszystkich rozgrywkach w Polsce. Zmiany te dotyczą następujących przepisów (szczegółowo zmiany opisano na stronie IRB - link eng.):

Więcej…
 

ABC rugby

Email Drukuj PDF

CO KAŻDY KIBIC WIEDZIEĆ POWINIEN ...

• Choć odmian tej gry jest kilka zdecydowanie największy zasięg mają "15" i "7".

• W pierwszej z nich drużyna liczy 15 graczy podzielonych na dwie formacje: młyna i ataku. W siódemki grają oczywiście zespoły złożone z 7 zawodników: 3 w młynie i 4 w ataku.

• Czas gry w rywalizacji seniorów wynosi dwa razy po 40 minut z pięciominutową przerwą, podczas której zawodnicy zazwyczaj nie opuszczają placu gry. Zespoły siedmioosobowe grają w turniejach gdzie czas gry wynosi 2x7 lub 2x10 minut.

Więcej…
 

Touch rugby

Email Drukuj PDF

Touch rugby jest jednym ze sposobów na promowanie rugby w szkołach , na boiskach osiedlowych oraz niemal w każdym innym miejscu. Podstawowe informacje o touch rugby i ich zasadach przeczytałem z tekstu Krajowego Oficera Rozwoju rugby - Tomasza Kapustki. Jest pierwszym, który opracował zwięzły opis wraz z przepisami do "touch rugby".

Więcej…
 


Rekrutacja

Rugby_TAG_nabr


rekrutacja

Tabela PLR7 sezon 2012/2013


tabela1


Wspieraja nas

logo_start

LOB

logo_WSH

Media

logotyp_1000


Gadu-Gadu

Mój numer: 1133254
Status:

OWAL Leszno

Facebook

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości