Rugby w Lesznie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Touch rugby

Email Drukuj PDF

Touch rugby jest jednym ze sposobów na promowanie rugby w szkołach , na boiskach osiedlowych oraz niemal w każdym innym miejscu. Podstawowe informacje o touch rugby i ich zasadach przeczytałem z tekstu Krajowego Oficera Rozwoju rugby - Tomasza Kapustki. Jest pierwszym, który opracował zwięzły opis wraz z przepisami do "touch rugby".

A więc oto zasady opisane przez T. Kapustkę:

Jak nazwa mówi, jest to gra z DOTKNIECIEM, które całkowicie zstepuje szarżę oraz jest jedynym dozwolonym zatrzymaniem przeciwnika. Dotkniecie to jest również sygnałem dla zawodnika posiadającego piłkę do PODANIA!

1. Punkty zdobywa się poprzez przyłożenie za linia końcową wyznaczonego na nasze potrzeby boiska. Pamiętać należy o dostatecznie wolnej przestrzeni oddzielajacej linie boczne i końcowe od innych urzadzeń i sprzętów zagrażajacych uczestnikom.
2. Dotknięcie, klepnięcie albo przytrzymanie OBURĄCZ, na wysokości pasa lub poniżej (biodra, uda) powoduje obowiązek oddania piłki "w tempo" (1-2 kroki) lub po zatrzymaniu.
3. Nie wolno PRZEWRACAĆ przeciwnika! Cały czas pamietamy, że gramy na parkiecie, sztucznej nawierzchni, twardym boisku a często na asfalcie.
4. Nie odbieramy piłki przeciwnikowi, nie blokujemy ani gracza stojacego, ani w ruchu, a chcącego wykonać podanie do partnera. Zajmujemy pozycję od strony "swojego" pola punktowego, formujac linię obrony i doskonaląc ją.
5.Zbyt długie przytrzymanie piłki, niezdecydowanie i wyczekiwanie z podaniem, powoduje jej stratę (nie ma płynności gry, zanika jej najważniejsza cecha), podobnie jak w przypadku "błędu do przodu" czy "podania do przodu". Stratą piłki karane jest też "wyczekiwanie" na nią po stronie spalonej (off side). Także spowodowanie upadku rywala, karane jest NATYCHMIAST! Grę wznawiamy zawsze rzutem wolnym, przy czym, przy przewinieniu zamierzonym, odległość obrońców od punktu wznowienia, powinna być większa, uzależniona od rozmiarów pola gry (nie mniej jednak jak 2 - 3 metry).

Cała istota tej najprostszej odmiany gry, sprowadza się do zachowania najważniejszych elementów rugby, przy uproszczonych przepisach i maksimum bezpieczeństwa.

źródło: www.szkolarugby.vel.pl
 

Rekrutacja

Rugby_TAG_nabr


rekrutacja

Tabela PLR7 sezon 2012/2013


tabela1


Wspieraja nas

logo_start

LOB

logo_WSH

Media

logotyp_1000


Gadu-Gadu

Mój numer: 1133254
Status:

OWAL Leszno

Facebook

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości