Rugby w Lesznie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Zmiany w przepisach

Email Drukuj PDF

Od 1 sierpnia 2008 roku, zgodnie z postanowieniami władz światowego rugby, wprowadzono zmiany w przepisach które obowiazują we wszystkich rozgrywkach w Polsce. Zmiany te dotyczą następujących przepisów (szczegółowo zmiany opisano na stronie IRB - link eng.):

Przepis 6 - osoby oficjalne spotkania
Sędziowie liniowi są upoważnieni do wszelkiej pomocy arbitrowi jakiej wymaga sędzia główny podczas zawodów.

maul

Przepis 17 - maul
Wykreślono zapis o dołączaniu do maula z głową i barkami poniżej bioder.
Po drugie, zawodnicy mogą bronić formację maula poprzez zawalenie łapiąc przeciwnika od barków po pas i schodząc z nimi na ziemię będąc w kontakcie. Jednakże zabronione jest szarżowanie.
Sankcja: rzut karny
W przypadku zawalenia maula, w którym piłka staje się niemożliwa do zagrania przyznawany jest młyna dyktowany dla drużyny która nie posiadała piłki.

 

ustawienie autowePrzepis 19 - aut, ustawienie autowe
Ustawienie autowe.
Nie ma restrykcji odnośnie maksymalnej ilości osób w aucie, jednak nie może ona być mniejsza niż dwóch. Każda drużyna decyduje o ilości zawodników.
Zawodnik na pozycji numer 9 drużyny wrzucającej piłkę ma obowiązek znajdować się minimum 2 metry od ustawienia autowego pomiędzy 5 a 15 metrem.
Młynarz drużyny broniącej musi znajdować się w korytarzu 5 metrów, minimum 2 metry od formacji autowej. Może on dołączyć do formacji pod warunkiem iż przeciwny młynarz (drużyny atakującej) także to zrobił.
Wykop z pola 22 metrów.
Wykop bez zysku terenu z 22 m.
Piłka wprowadzona na własne pole 22 m. i wykopnięta bezpośrednio w aut powoduje iż aut zostanie podyktowany z miejsca kopu.
Przepis ten występuje także wtedy jeżeli zawodnik cofnie się na swoje pole 22, aby wykonać szybki aut i piłka po tym zagraniu zostanie kopnięta bezpośrednio w aut. Konsekwencję tego jest podyktowanie autu z miejsca kopu.
Piłka wprowadzona na pole 22 m. po stałych fragmentach gry rozgrywanych poza polem 22 m. bez kontaktu z przeciwnikiem, lub rakiem, lub molem na polu 22 m. po bezpośrednim kopie w aut nie daje zysku terenu. Aut wykonywany jest z miejsca kopu.
Wykop z zyskiem terenu z 22 m.
Po wprowadzeniu przez przeciwnika piłki na pole 22 m., lub po raku, lub maulu na polu 22 m.

Przepis 20 - młyn
Linie spalonego dla zawodników nie biorących udziału w młynie znajdują się 5 metrów za ostatnimi nogami formacji młyna własnej drużyny.
Łącznik młyna drużyny w obronie może wycofać się za ostanie nogi jednakże nie dalej niż jeden metr w bok od młyna. Jeśli chce znajdować się dalej w bok od młyna musi wycofać się za linie spalonego pięć metrów od ostatnich nóg młyna.
Sankcja: rzut karny na linii spalonego
Przepis jednego metra nie obowiązuje dziewiątki drużyny wygrywającej młyn pod warunkiem, że otrzyma on piłkę od wiązacza.

Przepis 22 - pole punktowe
Chorągiewka pola punktowego traktowana jest jak powietrze. W przypadku kontaktu z nią przy nasadzie powoduje podyktowanie autu.
Piłka odbita od chorągiewki powyżej nasady wracająca na pole gry traktowana jest jako piłka znajdująca się na nim i jest możliwa do gry.

Sankcja za niesportowe zachowanie trenerów
Karane będzie niesportowe zachowanie na ławce rezerwowej trenerów i zawodników rezerwowych.
Sankcja: po uprzednim ostrzeżeniu rut karny na wprost słupów z linii 22 m. 
 

Źródło: www.pzrugby.pl 

 

Rekrutacja

Rugby_TAG_nabr


rekrutacja

Tabela PLR7 sezon 2012/2013


tabela1


Wspieraja nas

logo_start

LOB

logo_WSH

Media

logotyp_1000


Gadu-Gadu

Mój numer: 1133254
Status:

OWAL Leszno

Facebook

Użytkownicy online

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości